Susisiekite: +37060889660
Lithuanian English

Sibiro pušies produktų savybės

Sibiro pušies produktų savybės

Natūralus antiseptikas - taip Sibiro vietovės gyventojai vadina Sibiro pušį. Šiame straipsnyje pabandysiu su tavim pasidalinti gydomosiomis Sibiro pušies savybėmis bei, kokiuose produktuose šios savybės geriausiai atsiskleidžia.

Sibiro pušis yra laiko Sibiro pasididžiavimu. Šis amžinai žaliuojantis medis ne tik džiugina galinga išvaizda, bet ir yra laikomas numeriu 1 tarp natūralių gydomųjų medžiagų. Beveik kiekviena medžio dalis naudojama kaip natūralaus vaisto žaliava: pušų spygliai, riešutų lukštai, pušies riešutai, medžio derva, medžio pjuvenos. Tačiau pagrindinė vertė yra pušies riešutų aliejus, gaunamas spaudžiant riešutus.

1. Kūno atjauninimas (antioksidacinis poveikis)

Šalto spaudimo kedrų riešutų aliejus yra laikomas daugiausiai vitamino E (tokoferolio) turinčiu aliejumi tarp visų augalinių aliejų. Lyginant su alyvuogių aliejumi, kedro riešutų aliejus turi penkis kartus daugiau tokoferolio nei alyvuogių.

Vitaminas E yra riebaluose tirpių junginių grupė, apsauganti žmogaus ląsteles nuo oksidacijos ir pažeidimų. Reguliarus kedrų riešutų aliejaus vartojimas sulėtina organizmo senėjimo procesus, nes aliejuje esančios medžiagos stabdo laisvųjų radikalų susidarymą, kurį sukelia oksidacija ir ląstelių pažeidimai.

2. Organizmo detoksikacijos priemonė

Pušies sakai  yra populiariausias natūralus antiseptikas visoje Rusijos Federacijoje. Šis lobis slepiasi pušies kamiene ir pasirodo tik tada, kai kažkas sužaloja medį. Išsiskverbę  į išorę, sakai sustingsta pažeistoje vietoje, taip sudarydami apsauginį sluoksnį nuo visokių patogeninių grybų, žievėgraužių ir kitų, medžiui pavojingų,invazinių kenkėjų. Prie viso to, sakai turi gydomųjų savybių, kurių dėka pažeistas medis gali greičiau sugyti.

Tai kodėl pušies sakai turi tų gydomųjų savybių ne tik medžio žievei, bet ir žmogaus organizmui? Priežastis visai paprasta. Sakuose esančios diterpeno rūgštys (iki 70%), terpenai, makro ir mikroelementai bei B grupės vitaminai, sakams suteikia antibakterinių, antiseptinių, skausmą malšinančių ir žaizdas gydančių savybių.

Nepaisant visų gerų savybių, pušies sakus sunku vartoti “žalius”, pirmine forma, nes jie kieti ir kartūs. Kaip tik dėl šios priežasties, sakai įvairiais kiekiais yra dedami į kedrų riešutų aliejų.

3. Padidina energijos lygį ir našumą

Augaliniai kedrų riešutų baltymai yra idealiai subalansuotas ir savo sudėtimi artimas žmogaus audinio baltymams. Taip pat kedrų riešutai yra kupini svarbių amino rūgščių ir polinesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų bei mineralų naudingų žmogaus organizmui. Atliktuose tyrimuose nustatyta, kad kedrų riešutų baltymuose yra 19 skirtingo amino rūgščių. 70% aptiktų yra būtinos arba sąlyginai būtinos. 

Taigi, kedro riešutų vartojimas teigiamai veikia kūno augimą ir vystymąsi, reguliuoja nervų sistemą ir gerina kraujo ląsteles. Pušies riešutai yra puiki priemonė apsisaugant nuo vitamino B trūkumo, kuris sukelia sunkius organizmo veiklos sutrikimus.

4. Idealus maisto papildas

Kedrų riešutų išspaudos yra antrinis produktas liekantis po kedro riešutų aliejaus spaudimo. Išspaudos savo išvaizda primena dribsnius arba miusli ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško liesesnio maisto/užkandžių. Išspaudos pilnos augalinių baltymų, amino rūgščių, vitaminų ir gerai virškinamų skaidulų. Jų turtinga mineralų ir vitaminų sudėtis yra naudinga žmogaus organizmui.

Po aliejaus spaudimo, kedro riešutų išspaudose lieka apie 20% - 30% procentų visų riebalų - o tai yra privalumas! Dėl mažesnio riebalų kiekio, išspaudos greičiau suvirškinamos, o organizmas greičiau tampa sotus ir laimingas. Be to, išspaudose esančios medžiagos padeda normalizuoti medžiagų apykaitą bei sumažina kenksmingą cholesterolį.

Kedrų riešutų išspaudos puikiai tiks prie varškės, jogurto ar ledų.

5. Galingiausias baktericidinis poveikis

Visos Sibiro pušies dalys - spygliai, sakai, mediena - turi didelį fitoniškumą. Iš hektaro miško per dieną išsiskiria daugiau nei 30 kilogramų lakiųjų organinių medžiagų, išreiškiančių didžiulę baktericidinę galią.

Tokio fitoncidų kiekio pakanka neutralizuoti visus patogeninius mikrobus dideliame mieste. Dėl šios priežasties, pušynuose augančios uogos ir augalai turi daugiau vitaminų ir pro-vitaminų, nei tos pačios rūšies augalai augantys kituose miškuose. Taip yra todėl, kad fitoncidai sudaro puikias sąlygas uogoms ir augalams augti bei pasisavinti visas išorėje egzistuojančias naudingąsias medžiagas.

Sibiro kedro riešutų aliejus turi tą patį baktericidinį poveikį, kaip ir iš pušies spyglių išgaunamas eterinis aliejus. Pagrindinis šių aliejų poveikis organizmui yra uždegiminių ląstelių malšinimas. 

Šaltiniai:

1. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1756464616300226?fbclid=IwAR0vorqaQ_gHUz7xAbh7m4wMsgDfK4sdOSxyo4qu1RLyozD8jZaAJBB1fCM 

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6749531/ 

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink