Susisiekite: +37060889660
Lithuanian English

Iš kur kilęs kedro riešutas?

Iš kur kilęs kedro riešutas?

Kedro riešutai yra vieni iš mažesnių riešutų, turintys saldesnį ir subtilesnį skonį nei dauguma. Bet iš kur yra kilęs kedro riešutas ir kodėl jis toks brangus? Leisk mums pasidalinti.

Kedro riešutai susiformuoja pušies kankorėžyje.

Kedrų riešutai susiformuoja pušies kankorėžyje. Kiekviena pušies rūšis turi sau būdingą riešutą, kurio forma, dydis bei skonis skiriasi. Daugumos rūšių riešutai nėra valgomi, nes yra tiesiog per maži. Nepaisant to, 18 skirtingų pušies rūšių riešutai tinkami vartojimui. Išskiriant kelias pagrindines rūšis: Sibiro, Italijos, Europos, Korėjos bei elfinės pušys.

Riešutai gali formuotis iki 3 metų.

Vidutiniškai, kedro riešutas bręsta 18 mėnesių, tačiau kartais pušies sėkla gali bręsti ir iki 3 metų. Vaisius susiformuoja ankstyvą pavasarį ir po daugiau nei metų trukusio brendimo, vasaros pradžioje, riešutas galutinai susiformuoja.

Atėjus šaltiesiems metų sezonams, pušų kankorėžiai susiskleidžia, taip apsaugodami juose slypinčius riešutus nuo atšiaurių oro sąlygų. Atšilus orui, kankorėžiai išsiskleidžia, o riešutai pasiekia savo brandą.  

Sunkus kedro riešutų derliaus nuėmimas.

Kedrų riešutų derliaus nuėmimas yra sunkus ir ilgas procesas, kurio metu neužtenka vien technologijų. Viskas prasideda nuo kankorėžių surinkimo ir išrūšiavimo. Likus, apytiksliai, 10 dienų iki išsiskleidimo, kankorėžiai yra sumetami į maišus ir paliekami džiūti saulėje.

Praėjus 20 dienų, kankorėžiai yra susmulkinami į mažesnes dalis, siekiant paspartinti riešutų surinkimo procesą. Pastarasis atliekamas rankiniu būdu. Būtent dėl sudėtingo riešutų surinkimo proceso, šių riešutų kaina ir yra, sąlyginai, didelė.

Kankorėžis – tai tik pirmasis apsauginis riešuto sluoksnis.

Taip, kedrų riešutai turi ir antrą apsauginį sluoksnį, kurį būtina nuimti prieš valgant šiuos riešutus. Kita vertus, lukšto storis priklauso nuo medžio, ant kurio augo riešutas, rūšies. Lukšto storis varijuoja nuo storesnio ir sunkiau nuimamo, iki plonesnio, lengviau apdorojamo.

Kedrų riešutai renkasi Šiaurės pusrutulį.

Nors kedro riešutų galima rasti visų rūšių pušyse, tik 18 iš jų subręsta pakankamai dideli, kad galėtų būti naudojami žmonių mitybos racione. Didžioji dalis tokių rūšių auga Šiauriniame žemės pusrutulyje bei randami Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos žemynuose. Moon Taste pardavinėja kedrų riešutus, užaugintus Sibiro taigos pušyse.

Kedro riešutų sindromas.

Verta paminėti, kad kai kurie žmonės, suvalgę kedro riešutų, burnoje jaučia kartumą ar metalo skonį. Nors pasitaiko retai, tačiau kedro riešutų sindromas (būtent taip tai vadinasi) gali tęstis keletą dienų. Jį gali sukelti viena ypatinga kedro riešutų rūšis iš Kinijos, vadinama „Pinus armandii“. Tai nekenkia, bet gali būti nemalonu.

Kedro riešutai pilni vitaminų ir maistingųjų medžiagų.

Svarbu nepamiršti, jog kedrų riešutuose yra sveikųjų riebalų, gausu antioksidantų bei kitų naudingųjų medžiagų. Daugiau apie kedro riešutų nauda skaitykite: Kedro riešutai – sveikatos ir naudingųjų medžiagų šaltinis.

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink