Iki nemokamo pristatymo liko €35.00
  • Lithuanian
  • English

Kedrų riešutų aliejus ir jo privalumai

Kedrų riešutų aliejus ir jo privalumai
Publikuota 2021-05-11 Skaitė 2611

Apie aliejų

Sibiro kedrų riešutai yra natūralus maistingųjų medžiagų, vitaminų, mineralų ir svarbių riebalų rūgščių, įskaitant Omega 3 ir Omega 6, šaltinis. Taip pat, šiuose riešutuose yra iškirtinės rūšies riebalų rūgštis, vadinama pinoleno rūgštimi, kuri gali padėti pažaboti apetitą.

Nuo senų senovės kedrų riešutų aliejus buvo naudojamas Sibiro krašto gyventojų. Aliejus ypač buvo vartojamas žmonių, kurie kentė nuo įvairių virškinimo sutrikimų - rūgšties refliukso, rėmens, pepsinės opos, gastrito, H. Pylori ir dirgliosios žarnos sindromo.

Be to, kedrų aliejus yra naudojamas sveiko cholesterolio kiekio palaikymui bei reguliuojant apetitą, kadangi pinoleno rūgšties išskiriamas hormonas cholecistokinas veikia kaip natūralus apetito supresantas.

Ką sako mokslas?

Per pastaruosius kelerius metus, susidomėjimas kedrų aliejumi išaugo. Dėl šios priežasties mokslininkai ėmėsi tirti tradicinį kedrų riešutų aliejaus vartojimą moderniais tyrimų metodais.

2016 metais, žurnale „Funkcionalus maistas“ (angl. „Journal of Functional Foods“) buvo publikuotas tyrimas, siekiantis išsiaiškinti kedrų riešutų aliejaus potencialią naudą žmogaus sveikatai. Šiame tyrimo straipsnyje teigiama, kad aliejus ir aliejuje esanti pinoleno rūgštis turi uždegimus malšinančių savybių.

Nors dar trūksta daugiau mokslinių tyrimų patvirtinančių kedrų riešutų aliejaus naudą organizmui, jau atlikti tyrimai rodo, jog aktyviosios aliejaus medžiagos slopina uždegimines molekules, suaktyvina antioksidantų apsauginius fermentus, mažina galimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei padeda subalansuoti apetitą.

Nepaisant visko, kedrų aliejaus nauda turi būti ir toliau tiriama, norint geriau suprasti jo savybes.

Sibiro kedrų aliejaus panaudojimas

Aliejų gali vartoti tiek suaugę, tiek vaikai. Puikiai tinka pagardinti salotas ar šviežiai spaustas sultis, tačiau aliejaus negalima kaitinti ant keptuvės ar bet kokiame kitame inde, kadangi šildomas aliejus praranda visas naudingąsias savybes. Taip pat aliejų galima vartoti vieną, kaip papildą, geresnei savijautai.

Moon Taste kedrų riešutų aliejus

Nerafinuotas, aukštos kokybės šalto spaudimo kedro riešutų aliejus, pagamintas naudojant ekologiškos gamybos būdus, kurie leidžia išlaikyti skonį, kvapą ir visas naudingąsias medžiagas. Aliejus spaudžiamas 37°C temperatūroje. 

Aliejuje gausu vitaminų, mineralų, mikroelementų ir polinesočiųjų riebalų, todėl tai yra puiki alternatyva kitiems aliejams. 100 % natūralus produktas tinkantis veganams.  Aliejaus gamybai naudojami Sibiro kedro riešutai.

 

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2021-05-13
Kedro riešutai yra vieni iš mažesnių riešutų, turintys saldesnį ir subtilesnį skonį nei dauguma. Bet...
2021-05-13
Kedro riešutai ir jų kulinarinė istorija siekia tūkstančius metų, o apie juos užsimenama net Biblijo...
2021-08-05
Kaip jau minėjome ankstesniuose straipsniuose, kedrų riešutai pasižymi savo maistingumo verte. Būten...
2021-08-12
Natūralus antiseptikas - taip Sibiro vietovės gyventojai vadina Sibiro pušį. Šiame straipsnyje paban...
2021-09-07
Helicobacter pylori - tai bakterija, galinti sukelti dirginimą ir diskomfortą skrandyje, dvylikapirš...
Susijusios prekės
Rašyk
Skambink